» Haberin devamı...


PARKE ALTI ŞİLTESİNDE YENİ BİR MARKA: PROCO PLASTİK

Tuğrul Volkan Abuhan : “Proflex parke altı şiltesi laminat parkelerin altında kullanılır. Parkeyi hem nemden korur hem de darbe türündeki seslerin bir alt kata geçmesini engeller.”

- Sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

- Proco Plastik, polietilen ısı yalıtım malzemeleri, ambalaj malzemeleri ve parke altı şiltenin üretimi konusunda uzman ve dinamik kadrosuyla genç bir kuruluştur. Firmamız 2003 yılı başında başlattığı yatırımlarını aynı yılın ağustos ayında tamamlamış olup, ekim ayında üretimine başlamıştır. Fabrikamız Sakarya’da olup, merkez ofisimiz ve depomuz İstanbul’dadır. Firmamızın ana hedefi, genç, dinamik ve tecrübeli kadrosu ile ülkemizde polietilen köpük ürünlerini, en iyi kalitede ve en uygun fiyatlarla müşterilerimizin hizmetine sunmaktır. Amacımız, enerji, malzeme ve işçilikte en uygun maliyetlerle hizmet vermek ve çevre bilincinin oluşumuna katkıda bulunmaktır. Proco, yeni yapacağı yatırımlarla müşterilerinin karşısına daha fazla ürün çeşidi ile çıkmayı hedeflemektir.

- Ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

-  Ana üretim konumuz polietilen köpük olmakla birlikte üretimimizi yalıtım, ambalaj ve zemin olarak 3 ana başlık altında toplayabiliriz. Ürünlerimizden proflex polietilen köpük izole levha havalandırma kanallarının ve büyük çaplı boruların ısı yalıtımı için kullanılır. Kendinden yapışkanlı, alüminyum ve metalize folyolu olarak da yapılabilir. Prophon polietilen köpük levha, kat aralarında, şap altında darbe ses kesici levha olarak kullanılır. Aynı zamanda betondan gelen soğuğu keser. Prophon polietilen köpük levhanın halı altına da uygulanması oldukça kolaydır. Proflex polietilen köpük izole boru kalorifer, merkezi ısıtma, güneş enerji sistemlerindeki boruların izolasyonunda ve soğuk hatlarda boruların terlemesini önlemek için kullanılır. Profil polietilen köpük derz dolgu fitili binaların yatay ve düşey derz ve dilatasyonunda dolgu mastiğini desteklemek için kullanılır. Proflex parke altı şiltesi laminat parkelerin altında kullanılır. Parkeyi hem nemden korur hem de darbe türündeki seslerin bir alt kata geçmesini engeller. Metalize ve filmli olarak da şilte üretimimiz vardır. Bir diğer ürünümüz de proflex ambalaj levhası; bu levha ambalaj yapılacak olan malzemeyi, taşıma anında oluşacak darbelerden, su, nem, toz, yağ gibi istenmeyen dış etkenlerden korur.

- Bayilik ağınızdan da bahseder misiniz?

- Firmamız, ürünlerine ait sektörlere göre bölgesel bayilikler vermektedir. Ulaşabileceğimiz her noktaya ürünlerimizi ve hizmetimizi götürmek Proco’nun ana hedefidir. İl bazında bayilik isteyen firmalar bize kolaylıkla ulaşabilir. Proco Plastil, olarak üretim kapasitemizin %40’ını ihracat için ayırmış bulunmaktayız. Bu sebeple bayilik ağımızı ülkeler arasında da oluşturmaktayız.

- Firmanızın hedefleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

-  1996 yılından beri hızlı bir ivme kazanan parke sektörünün bizim ana üretimimiz konusunda önemli bir yeri vardır. Parke ve polietilen şilte ayrılmaz bir parça haline gelmiştir. Şu anda ülkemizde yüksek miktarlarda satılmaya başlanan parkenin gün geçtikçe büyüyen bir pazar olacağı açıkça görünmektedir. 2003 yılında 10-12 milyon m2 civarında laminat parke üretimi varken bugünkü yerli üreticilerin de yatırımı ile bu miktarın artacağını söyleyebiliriz. Bunun sonucunda da bizim sektörümüz olumlu etkilenecektir. Ancak parke sektöründe yaşanan haksız rekabetten dolayı parke üretici ve satıcıları, parke altında 3 mm. polietilen şilte veya metalize polietilen şilte yerine 1,5 mm. veya 2 mm. PE şilte kullanmaktadırlar. Proco olarak tavsiyemiz, tüketicilerin korunması açısından parke altına 3 mm. polietilen şilte veya 2 mm. metalize, 2 mm. filmli polietilen köpük levhanın kullanılmasıdır. Ayrılmaz bir parça olan parke ve şiltenin beraber büyümesi sektörümüze pozitif bir etki yapacaktır.

 

 » Ana Sayfa